Původ PSYCH-K®

Robert M. Williams, M.A. zakladatel PSYCH-K®
Robert M. Williams, M.A. zakladatel PSYCH-K®

PSYCH-K® metoda byla založena v roce 1989 Robertem M. Williamsem v Denveru, ve státě Colorado. Rob Williams vystudoval filozofii na Univerzitě Kalifornie v Los Angeles a poradenství na Univerzitě Kolorado. Je prezidentem The Myrddin Corporation a ředitelem PSYCH-K® Centre International.

Profesní původ Roba Williamse byl v korporátním světě, kde pracoval na významných manažerských pozicích prvních 14 let své kariéry. Poté následoval svou touhu po spirituálnějším životě a rozhodl se zaměřit na profesionální psychoterapii. Výsledky práce tradičními psychoterapeutickými metodami ho neuspokojovaly.

Jako člověk s korporátním zázemím byl zaměřený na výsledky. Vnímal, že potenciál klientů zlepšit svůj život je daleko větší. A tak začal hledat efektivnější způsoby práce.

Studoval mnoho metod vedoucí lidi ke změně, jak starobylých, tak moderních. Nakonec veden touhou umožnit lidem významné pokroky, byl intuitivně veden ke "spirituálnímu downloadu" nové metody. Proto se Rob Williams sám označuje pouze za zprostředkovatele PSYCH-K®, nikoliv za jejího autora.

Je autorem knihy PSYCH-K®...The Missing Piece/Peace in Your Life a patří mezi mezinárodně uznávané speakry a leadry. 

Jedním z největších propagátorů metody PSYCH-K® je světoznámý vědec - buněčný biolog Bruce H. Lipton, Ph.D. - autor knihy Biologie víry. 

Bruce H. Lipton,Ph.D. propagátor PSYCH-K®
Bruce H. Lipton,Ph.D. propagátor PSYCH-K®