Co o metodě říkají moji klienti?


Den, kdy jsem absolvovala své první sezení Psych-K, byl, dá se říci, více než zásadní. Poprvé jsem o tomto typu terapie slyšela právě od Moniky. A protože věci kolem nás se nedějí úplnou náhodou a s Monikou nás již dříve lidsky spojila jiná, pro nás obě zásadní témata, zvědavost a přirozený zájem o terapie lidské duše i těla mne přivedly k rozhodnutí Psych-K vyzkoušet. V té době jsem měla za sebou již několik typů práce s psychikou a osobním růstem. Je až neuvěřitelné, jak jednoduché a účinné Psych-K je. Ne vždy je možné dojít k vysvětlení, proč se nám některé zkušenosti stále opakují, a ne vždy jsou tak funkční běžné, dokola minulost rozebírající metody. Psych-K je fantastický nástroj, který nás nic z tohoto nenutí dělat. Jediné, co pro zlepšení dané oblasti vašeho života potřebujete mít, je myšlenka a představa ideální podoby a stavu věci. Pak už stačí jen začít... Psych-K zbytek bezpečně zařídí. :-)

S vděčností a láskou Monice a Psych- K,

Eva Gavendová

Velice krásný a hluboký nástroj, který mi pomohl změnit vnitřní nastavení. Jak už to tak bývá, vše kolem nás se neděje náhodou. Proto není náhoda setkání s Monikou, které jsme poprvé absolvovaly na společném pobytu s dcerami. Cesty nás svedly dohromady na jedno místo, mezi skupinou žen a dětí jsme se ne náhodou našly a poslechem vnitřního vedení jsme zůstaly, jako jedny z mála, v kontaktu. O metodě Psych-K jsem poprvé slyšela od Moniky, nicméně jsem ve svém životě již několik let procházela proměnami a prací na sobě, přičemž jsem se setkala s terapií velmi podobnou. Neváhala jsem a vyzkoušela tuto nenásilnou metodu přeměny starých vzorců, vnitřního nastavení. Moc se mi líbila možnost práce v zastoupení, kdy jsem si hned na prvním sezení vyzkoušela, že přesto, že se nejspíš mé tělo necítí na otevírání se (i když já jsem po povrchu moc chtěla), tak bylo možné, aby mě v tomto Monika zastoupila. Kladla jsem si tou dobu konkrétní témata v životě, která jsem potřebovala řešit a s Monikou se nám povedlo zajít do hloubky velmi jemnou a nenásilnou metodou, při které začne vše pracovat samo uvnitř. Výsledky v podobě změn jsem viděla průběžně. V sezením dále pokračuji, protože ráda dělám věci, které mi dávají smysl a tohle je jedna z nich...

S vděčností, 

Magdaléna Vašková

Chtěla bych se podělit o svou zkušenost s touto jemnou metodou, ve které prakticky není potřeba sdílet detaily a mnoho mluvit, případně otevírat srdce a emoce. Záměrně uvádím právě toto, protože jsem člověk založený hlavně prakticky, nohama na zemi, jsem stále v hlavě, rozum řídí můj život a je pro mne spíše výjimkou odkrývat detaily ze svého nitra. Odpoutat se od rozumu a od hlavy je pro mne velmi komplikované. Stejně tak jako řídit se srdcem, které hledám neustále na úplně jiném místě - v hlavě. Ale i přesto jsem se rozhodla této metody využít a nechat si pomoc s přenastavením právě těchto rozumových systémů, hluboko zakořeněných ve mně, které jsem cítila, že mě v životě svazují. Mile mě překvapilo, že nemusím do hloubky sdílet a otevírat "své starosti". I přesto tato metoda umožní různými způsoby pracovat na nových nastaveních a její účinek jsem pocítila prakticky ihned po ukončení balanců v podobě velké úlevy. Zřejmě tím zásadním, pro výběr této metody pro mne jakožto člověka, který je hodně v hlavě, byl i nezvratný fakt, že balanc se děje pomocí svalového testu, který nelze "oblafnout". Můj mozek a rozum dost výrazně pracovali na tom, jak svalový test ošálit a dosáhnout výsledku právě dle svého vymyšleného plánu, ale zjistila jsem, že to není zcela možné. Tělo prostě reaguje a jasně ukazuje co a jak je uloženo v podvědomí. To mi dodalo velkého smyslu a odvahy pokračovat. Byl to totiž nakonec pro můj mozek opravdu "rozumný" důvod :-). 

Monice tímto moc děkuji,

Alena Vavříková

S Monikou jsem se seznámila díky kamarádce, dozvěděla jsem se o metodě Psych-K a okamžitě jsem věděla, že ji musím vyzkoušet! Nikdy si moc nečtu a nehledám informace o tom co mě čeká, ale tady jsem vnitřně věděla, že do toho chci jít. O to víc bylo pro mě setkání s Monikou a celou metodou překvapivější. Monika je velice příjemná a přátelská a vyzařuje z ní klidná energie, proto jsem si sezení vždy moc užila. Metoda pracuje s podvědomím a mění ho na základě vašich přání. Pokud jsem měla problém definovat konkrétní přání co chci změnit, Monika mi vždy pomohla a navedla mě a společně jsme mohly postupně odstraňovat podvědomé bloky. Skvělé na této metodě je, že pracuje právě s podvědomím. Já osobně jsem hodně v hlavě a někdy je těžké ji překřičet a soustředit se na srdce a pocity v něm. Proto se mi líbí tato metoda, kdy pouze já, pod vedením Moniky, jsem mohla změnit to, co už mi neslouží!

Proto Monice děkuji za tuto zkušenost a přeji hodně štěstí! Teď už vím kam jít, když bude potřeba. 

Martina Hulanová

Chtěla bych sdílet konkrétní příklad změny, která se mi po sezení přihodila a v jejím výsledku si moc libuji. Za Monikou chodím nárazově, vždy s konkrétním životním problémem, který bych chtěla pomoc odblokovat. Vždy, když cítím zacyklenost, bezmocnost pohnout se z místa a opakují se mi stále dokola ty samé věci, ve kterých nejsem spokojena. Nedávno byl mým velkým trápením "strach", který mě blokoval prakticky ve všech oblastech mého života. Promítal se do pracovní sféry, kde jsem neměla sebevědomí, do komunikace s lidmi, kde jsem se záměrně vyhýbala potenciálním konfliktům a měla jsem problém vymezit se pokud s něčím nesouhlasím. V osobním životě se můj strach promítal do vztahu s dcerou, kterou jsem blokovala svou opatrností, svým strachem o ni a tím pádem jsem ji nedokázala důvěřovat, že ona svoje životní úkoly zvládne. Můj strach se promítal i do vztahů s muži, především do komunikace s bývalým manželem, kde mi dělalo velké potíže ustát si odlišný názor na výchovu naší dcery a to především v situacích, kdy bylo potřeba odlišnost názorů společně prodiskutovat (ne prosadit jeden jediný "správný názor", ale ukázat argumentaci a důvody - vést konstruktivní debatu a v případě potřeby udělat jasný společný závěr). Zároveň i ve vztahu se současným partnerem, kdy jsem se dostávala do situací, kdy mi nebylo komfortně a bylo potřeba se "ozvat", neohlížet se pouze na něj, ale především na sebe sama - strach z toho, že by to třeba náš vztah ukončilo, mi to nedovoloval. Strach vyvrcholil v době Covidové, kdy jsem cítila odlišnou potřebu jak Covid situaci řešit oproti okolí.

Tedy moje zadání Monice bylo "strach na všech frontách, paralyzuje mě, prosím, pomoc". S Monikou jsme měly tři sezení za půl roku. V každém z nich jsme probraly jednu oblast: partner, dcera, Covid a spojující/paralyzující strach. Výsledky se dostavovaly průběžně v podobě získané jistoty v mém jednání, v podobě důvěry ve vlastní intuici a následování ji, v podobě otevřené komunikace, která se mi rozjela na všech frontách (práce, osobní život, přátelé) a nebyla k zastavení. V pracovní oblasti jsem se pustila do úkolů, při kterých jsem v minulosti pociťovala svoje velké slabiny. Odměnou mi byla úžasná zpětná vazba od zaměstnavatele v podobě nejen finančního ohodnocení, ale i ocenění za můj přínos firmě. Získala jsem větší jistotu, ta otevřela mé schopnostní kanály a tím pádem i bravůrní zdolávání zadaných úkolů s lehkostí, jistotou a přínosem i pro ostatní. 

V osobním životě pozoruji ostamostatnění dcery, zvládání nových situací, ve kterých jsme předtím obě tápaly. S důvěrou a puštěním mého strachu jí to jde jako po másle. V osobním životě se mi zlepšila komunikace a vztah s bývalým manželem, kde pozoruji velkou úlevu na obou stranách a naprostý klid, což je největším přínosem pro dceru, která necítí žádné pnutí. A nakonec i otevřenost a odhození strachu v současném partnerství mi přineslo obrovskou úlevu, kdy to, že jsem otevřela diskuzi ohledně mých pocitů nabralo úplně nový rozměr v podobě nalézání řešení jak ve vztahu zůstat, budovat ho tak, aby oba partneři byli spokojeni. A to věřte, že může mít opravdu různé a nepředstavitelné podoby a velmi odlišné od těch, které očekáváte...jen se jim otevřít... Pokud tedy máte odvahu ve svém životě udělat změny, vyhlížet souvislosti a jste otevřeni přijímat i jiná než pouze ta "očekávaná" řešení ve vašem životě...pak doporučuji s láskyplnou péčí Moniky staré nefunkční vzorce odhazovat a být otevřen pozorování co to s vámi a vaším životem udělá. 

Velký dík Monice a těším se na další odhazování všeho nefunkčního.

Marika Adamová

Jsem jedním z prvních klientů. Dozvěděla jsem se o Monice a metodě Psych-K od jejího manžela Marka, se kterým spolupracujeme. Byla jsem tenkrát na počátku cesty do nitra, k sobě. Věděla jsem, co se děje, a že už není cesty zpět. Byl to krásný pocit, ale vůbec jsem nevěděla, co s tím. Nebyla jsem zoufalá, ale vyčerpaná, protože jsem za každou cenu chtěla najít řešení, jak celým procesem projít. Zkrátka motala se do toho pouze mysl a také některé vzorce typu: musíš, a musí to být perfektní, a musí to být hned, a hlavně na první dobrou! Svým jemným a chápajícím přístupem mi Monika pomohla se zklidnit a navázat dialog se svým tělem. Na všech úrovních - fyzických, emočních, energetických. A začalo něco krásného, co trvá dodnes. Tato metoda mi pomohla odstranit již nepotřebné a nesloužící programy, znovu získat důvěru v proces života, přiznat si hodnotu a vrátit sebevědomí.

Metoda Psych-K vám sama určuje priority. Přijdete s tématem a odcházíte s úplně jinou odpovědí, protože postupným rozplétáním prvotního záměru se ukáže, že to vlastně přichází úplně odjinud. Je nutná vaše ochota hledat souvislosti, být vděční i za náznaky a častokrát, když jsem od Moniky odjížděla, tak ještě v autě mi spousta věcí "docvakla" a poskládalo se to samo. Otevírám své srdce právě přes své tělo - přes pravdivý a láskyplný dialog. Zkuste svalový test!!! To je naprostý důkaz toho, že naše tělo je moudřejší než mysl. Od doby, když jsem začala se Psych-k, se na své tělo můžu spolehnout ve 100 %. Do té doby jsem mu jen rozkazovala. Teď mu naslouchám a miluju ho více, než kdy před tím.

Většina lidí, už z názvu, čeká, že hlavní prioritou v Psych-K je zvládnutí mysli - vzorce, nastavení, prohlášení. Záleží na tom, jak to vnímáte. Můžu s klidem také prohlásit, že jsem si přes Psych-K vyřešila peníze, vztah s otcem a i to, jestli si mám postavit dům z betonu nebo z cihel. Vše, co si jen představíte, můžete takto řešit. Jsme tvůrci, naučme se tvořit bez omezení. A právě Psych-K vám toto naprosto umožní. Ve finále to ale stejně záleží na vás.

Děkuji Moniko, z celého srdce,

Renáta Kratochvílová

S Monikou som absolvovala konzultáciu na transformáciu mojich silných presvedčení, ktoré som na vedomej úrovni nevnímala. Avšak počas tejto terapie sa mi nádherne prezentovali rovno pred očami. A najmä ich silné korene vo mne, ktoré neuveriteľne ovplyvňovali moje reagovanie v mojom živote. Nevedela som, čo čakať od tejto metódy, pretože tie presvedčenia boli tak veľmi silné, že som mala pocit, že tie nové tam proste nenatlačím. Že ja sama tomu neuverím. Že to proste nie je možné. A že celé moje ja tomu nebude veriť a ak náhodu, tak len v ten daný moment a následne sa vrátim do starých koľají. Avšak som skutočne veľmi prekvapená ako úžasne to funguje. Zatiaľ prešiel týždeň a ja som každú chvíľku reagovala práve z tohto pre mňa nového priestoru, nových právd. Bez nejakého silenia. Bolo úžasné cítiť aj v ťažších momentoch vnútorný pokoj namiesto strachu a napätia. A všetko to, čo sme prepísali, prepísané naozaj je. Ďakujem krásne za túto silnú a naozaj realitu meniacu skúsenosť. 

Zuzana Lišková, Autorka projektu Samej sebe 

Metoda PSYCH-K mi dává více klidu, byť pozvolna. Učí mě přijímat se i v nedokonalosti a po několika sezeních již nejsem tolik výbušná. Více vnímám své kvality a potřeby. Umím si bezpečně a jasně stanovit hranice v rodině. Moniku vnímám během celého procesu jako laskavou bytost, která přijímá, nehodnotí a soucítí. Podporuje mě na mé cestě a miluji její loučení se slovy " S láskou".

S úctou, 

Renáta Jamborová